W dniu 04.07.2022 r. nabór wniosków został zakończony.
UWAGA!
Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej – NA NOWYCH ZASADACH obowiązujących od dnia 04.06.2022 R.
Zgodnie z nowymi przepisami prawa – OSOBA UBIEGAJĄCA SIĘ O DOTACJĘ W OKRESIE OSTATNICH 3 MIESIĘCY PRZED DNIEM ZŁOŻENIA WNIOSKU O ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ POZOSTAWAŁA BEZ ZATRUDNIENIA I NIE WYKONYWAŁA INNEJ PRACY ZAROBKOWEJ (ART. 46 UST. 1 PKT. 2 USTAWY Z DNIA 20 KWIETNIA 2004 R. O PROMOCJI ZATRUDNIENIA I INSTYTUCJACH RYNKU PRACY).
Wnioski można składać od 06.06.2022 roku w godzinach 7.30 -14.00. w trybie ciągłym, do wyczerpania dostępnych środków.
Aktualne druki wniosków do pobrania na dole strony.
Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy przekazać za pomocą poczty tradycyjnej lub do specjalnie do tego przygotowanej skrzynki, która znajduje się przed wejściem głównym do urzędu.
Maksymalna kwota dotacji: 20 000 zł.
W ramach tego naboru PUP Kwidzyn dysponuje środkami w ramach poniżej wymienionych programów:
- Program podstawowy
- Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kwidzyńskim (IV)*
*) Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kwidzyńskim (IV)" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Podziałanie 1.1.1 Wsparcie Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osób młodych w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, tzw. młodzież NEET. Zgodnie z zapisami PO WER osoba z kategorii NEET jest to osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:
- nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
- nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
- nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.
W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formy aktywizacji, finansowej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni. Wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia pozostających bez zatrudnienia będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, tzn. w ciągu czterech miesięcy osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnieniowa, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. W przypadku projektów powiatowych urzędów pracy okres czterech miesięcy, w ciągu których należy udzielić wsparcia osobom do 25 roku życia liczony jest zgodnie z Planem realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, a więc od dnia rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy, a dla osób powyżej 25 roku życia od dnia przystąpienia do projektu.