Deklaracja dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://kwidzyn.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Treści nieobjęte przepisami:
- Pola formularzy kontaktowych mogą mieć etykiety niepowiązane z polami. W razie problemów możesz kontaktować się z nami pisząc na adres e-mail lub dzwoniąc do nas.
- Opublikowane dokumenty mogą nie być dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz któregoś z nich w formie dostępnej skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie sporządził deklarację na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Grzegorz Ochmiński, e-mail: ochminski@kwidzyn.praca.gov.pl.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 55 2672700 lub 55 2672705.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Sylwia Tokarska — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie,
- Adres: ul. Grudziądzka 30, 82-500 Kwidzyn,
- e-mail: sekretariat@kwidzyn.praca.gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku będącego siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie i przechodzenia przez obszary kontroli.
- Wejście główne do budynku pozbawione jest barier architektonicznych: nie posiada progu, nie wymaga podjazdu, możliwe jest dotarcie z wejścia bezpośrednio do windy,
- Wejście tylne do budynku posiada bariery architektoniczne w postaci schodów bez podjazdu i braku możliwości dotarcia do windy,
- W budynku nie ma wyznaczonych obszarów kontroli.
Opis dostępności wejścia do budynku będącego siedzibą Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach i przechodzenia przez obszary kontroli.
- Wejście główne do budynku pozbawione jest barier architektonicznych: nie posiada progu, nie wymaga podjazdu,
- Wejście tylne do budynku posiada bariery architektoniczne w postaci schodów bez podjazdu,
- W budynku nie ma wyznaczonych obszarów kontroli.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku będącym siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie.
- Korytarze są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne,
- Schody w budynku nie są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne,
- Schody w budynku posiadają zamontowane poręcze,
- Budynek jest wyposażony w windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku będącym siedzibą Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach.
- Korytarze nie są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne,
- Schody w budynku nie są przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne,
- Schody w budynku posiadają zamontowane poręcze,
- Budynek nie jest wyposażony w windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.
- W przypadku konieczności załatwienia sprawy przez osobę niepełnosprawną ruchowo możliwa jest obsługa przez pracownika bezpośrednio na parterze, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 55 2624177.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych w budynku będącym siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie.
- W budynku na parterze jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych,
- W budynku jest stanowiskowa pętla indukcyjna,
- W budynku nie ma systemu informacji głosowej,
- W budynku poza windą dostosowaną do osób niepełnosprawnych nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a,
- W budynku częściowo nie ma druku (napisów i piktogramów) powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących,
- Wewnątrz budynku brak jest oznaczenia kontrastowego.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych w budynku będącym siedzibą Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach.
- W budynku nie ma toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych,
- W budynku nie ma systemu informacji głosowej,
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a,
- W budynku częściowo nie ma druku (napisów i piktogramów) powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących,
- Wewnątrz budynku brak jest oznaczenia kontrastowego.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem będącym siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie.
- Przed wejściem głównym do budynku jest wydzielone i oznakowane miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. (Uwaga: przy korzystaniu z tego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych aby dostać się do wejścia głównego konieczne jest przejście przez jezdnię wyznaczonym i oznakowanym przejściem dla pieszych.)
- Przed wejściem tylnym do budynku są wydzielone i oznakowane cztery miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. (Uwaga: przy korzystaniu z tych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych aby dostać się do wejścia głównego konieczne jest obejście budynku; wejście tylne do budynku posiada bariery architektoniczne w postaci schodów bez podjazdu i braku możliwości dotarcia do windy.)
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem będącym siedzibą Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach.
- Przed wejściem głównym do budynku jest wydzielone i oznakowane miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych (Uwaga: przy korzystaniu z miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych aby dostać się do wejścia głównego konieczne jest przejście przez jezdnię wyznaczonym i oznakowanym przejściem dla pieszych.)
- Przed wejściem tylnym do budynku nie ma wydzielonych i oznakowanych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach w budynku będącym siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie.
- Osoba niepełnosprawna może wejść do budynku z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Warunkiem skorzystania z możliwości wejścia z psem asystującym lub psem przewodnikiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach w budynku będącym siedzibą Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach.
- Osoba niepełnosprawna może wejść do budynku z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Warunkiem skorzystania z możliwości wejścia z psem asystującym lub psem przewodnikiem jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie i w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Prabutach.
- PUP Kwidzyn nie zapewnia stałej dostępności tłumacza języka migowego na miejscu w siedzibie PUP Kwidzyn i w siedzibie LPIK w Prabutach,
- PUP Kwidzyn nie zapewnia stałej dostępności tłumacza języka migowego online w siedzibie PUP Kwidzyn i w siedzibie LPIK w Prabutach,
- PUP Kwidzyn informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r. nr 209 poz. 1243) na warunkach i zasadach określonych ustawą zapewnia osobom uprawnionym (doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się) obsługę osób uprawnionych w kontaktach mających na celu załatwienie sprawy takiej osoby, możliwość swobodnego korzystania z wybranej przez siebie formy komunikowania się oraz korzystania przez osoby uprawnione w trakcie komunikacji z pomocy wskazanej przez nią osoby przybranej.
Zgodnie z art. 12 ust. 1 ww. ustawy osoba uprawniona chcąca skorzystać z wybranej przez siebie formy komunikowania się polegającej na skorzystaniu z usługi tłumacza polskiego języka migowego (PJM), tłumacza systemu językowo-migowego (SJM) lub sposobów komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN), jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z takiego świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Zgłoszenie powinno mieć formę pisemną, złożoną w sekretariacie Urzędu lub przekazaną Kierownikowi właściwego dla sprawy Działu Urzędu.
Sytuacje nagłe będą rozpatrywane indywidualnie i niezwłocznie.
Wszystkie czynności i usługi świadczone przez Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie na rzecz osób uprawnionych są bezpłatne.